ALUIZNI Elbasan publikon listën e qytetarëve që duhet të tërheqin faturën e parcelës ndërtimore

NJOFTIM! ALUIZNI ELBASAN

(Lista – Pjesa e tretë)

Qytetarët e poshtëshënuar duhet të paraqiten pranë zyrave të ALUIZNI-t Elbasan, për të tërhequr faturat e parcelës ndërtimore dhe për të lidhur kontratat e fitimit të pronësisë së truallit.

Bëjmë me dije se, në bazë të ligjit nr. 50, dt. 27.06.2014. të gjithë qytetarët do të përfitojnë  një zbritje në masën 20% të vlerës së parcelës ndërtimore,  në rast pagese të menjëhershme brenda 45 ditëve nga data e njoftimit.

Mbas 45 ditësh, nga data e njoftimit, vlera e parcelës ndërtimore do të paguhet e plotë.

Gjithashtu, do të përfitoni edhe një zbritje – 10% të vlerës së parcelës ndërtimore si garanci për pagesën në mënyrë të rregullt të energjisë elektrike.

Nëse poseduesit e ndërtimit pa leje, nuk e shlyejnë plotësishtë detyrimin financiar për parcelën ndërtimore, brenda 6 muajve, nga data e njoftimit,  pasuria e paluajtshme, e juaja, e fituar në bazë të ligjit 9482, datë 03.04.2006, do të regjistrohet pranë ZVRPP-së, me barrë hipotekore, deri në shlyerjen e këtij detyrimi.

Lista emërore – deri në numrin 1635 është publikuar më parë në media.

Jeni të lutur të paraqiteni pranë zyrave tona dhe të respektoni afatet e sipërpërmëndura.

Duke ju falenderuar për mirëkuptimin!

Drejtori i Drejtorisë ALUIZNI-t Elbasan

Kastriot Gurra

 

Nr.

EMER ATESI MBIEMER

1636

Abas Ibrahim Çela

1637

Abdyl Shefqet Bahiti

1638

Abulla Petrit Cani

1639

Adriatik Faik Dragoti

1640

Aferdita Sefedin Banushi

1641

Agim Refat Hysa

1642

Agim Zenel Musaku

1643

Agim Bashkim Bogdani

1644

Agron Demir Xhika

1645

Agron Halil Kurti

1646

Agron Hysni Kokuja

1647

Agron Aqif Duka

1648

Agron Kozma Lushi

1649

Agron Rustem Meta

1650

Agron Shaban Mkiraka

1651

Agron Hekuran Mara

1652

Ahmet Hajdar Deliu

1653

Alban Xhevit Hysa

1654

Albert Qemal Vllahu

1655

Ali Jakup Myslihaka

1656

Ali Haxhi Lullolli

1657

Altin Vasil Leka

1658

Altin Refat Plaka

1659

Anastasio Xhevit Balashi

1660

Anderije,Albana Istref,Hazis Kullolli,Alla

1661

Andrea Qamil Kicka

1662

Apostol Kostandin Bodurri

1663

Aqif Nevrus Popa

1664

Aqileja Kozma Dinaku

1665

Arben Riza Vllahi

1666

Arben Osman Osmani

1667

Arben Fatmir Ademi

1668

Arben Adem Boja

1669

Arben Jonus Yzeiri

1670

Arben,Dylber Dylber,Fetah Sade etj

1671

Ardian Zyhni Koni

1672

Ardjan Kasem Mesha

1673

Ardjan Emin Baha

1674

Ardjan Shefqet Berati

1675

Ardjan Qamil Muça

1676

Arif Selim Pura

1677

Arjan Filip Shani

1678

Artan Selma Isaku

1679

Artan Baftjar Bekteshi

1680

Artur Veli Çela

1681

Artur Ramazan Kumrija

1682

Asqeri Seit Hoxha

1683

Astrit Hekuran Dada

1684

Astrit Nuri Hoxha

1685

Atilje Xhaferr Muzhaqi

1686

Avdyl File Kollçaku

1687

Avni Selman Metoshi

1688

Avni Jemin Rabushja

1689

Azbi Mehmet Cerriku

1690

Bardhyl Qamil Çerri

1691

Bashkim Halit Kaseja

1692

Bashkim Tahir Duraku

1693

Bashkim Ismail Shyti

1694

Bashkim Sherif Paja

1695

Bashkim Xhemali Dollani

1696

Bashkim Osman Sadiku

1697

Bedri Zylyf Beti

1698

Bedri Sami Budani

1699

Bedrije Jusuf Saliu

1700

Behar Gani Korra

1701

Behar Qemal Vllahi

1702

Behexhet Nexhip Uruçi

1703

Beqir Rrahman Sulo

1704

Beqir,Gezim Demir,Beqir Polisi

1705

Besim Qemal Balashi

1706

Besim Demir Xhaja

1707

Besim Zenun Lamçja

1708

Besnik Hasan Haka

1709

Besnik Jashar Bardhi

1710

Besnik Veli Jashari

1711

Besnik Reshit Ipeku

1712

Besnik Gani Cani

1713

Bilal Shefqet Toska

1714

Bujar Ali Daka

1715

Bujar Hamit Faiku

1716

Bujar Robert Çela

1717

Bujar Riza Dishani

1718

Bujar Ali Bosi

1719

Bujar Kozma Lushi

1720

Bujar Zylyf Bicja

1721

Bujar,Shaqir Sherif Duraku

1722

Burbuqe Ferhat Kosta

1723

Dashamir Hamit Neziri

1724

Dashamir Rexhep Xibrraku

1725

Daut Fadil Gjoshi

1726

Dervish Faik Zekthi

1727

Dervish Mersin Roci

1728

Dhimiter Thanas Beko

1729

Dhimiter Kozma Calja

1730

Diell Muharrem Kosta

1731

Dilaver Rexhep Sharra

1732

Durim,Bari Bari,Ibrahim Agolli

1733

Dylaver Rexhep Methasa

1734

Edmond Qemal Çekrezi

1735

Eduart Veli Gjata

1736

Elmas Rexhep Bogdani

1737

Elton Fehmi Sadiku

1738

Emin Hysen Biçaku

1739

Enver Shaip Musta

1740

Enver Ramazan Gjolena

1741

Enver Rrahman Hoxha

1742

Etem Rahim Vasku

1743

Et-Hem Elmaz Daja

1744

Faik Dervish Zekthi

1745

Faik Dervish Isaku

1746

Faik Mehmet Popa

1747

Farmir Flamur Misha

1748

Faslli Sherif Kurani

1749

Fatime,Ilia Shyqyri,Bexhet Xhika

1750

Fatmir Islam Çili

1751

Fatmir Dervish Kurti

1752

Fatmir Muharrem Kala

1753

Fatmir Hyqmet Çota

1754

Fatmir Qamil Laloshi

1755

Fatmira Sabri Qafa

1756

Fatos Mahmud Kateshi

1757

Fazlli Zenel Allka

1758

Fehta Sulejman Cekrezi

1759

Feim Hasan Molla

1760

Fejzulla Cerciz Broshka

1761

Ferdinand,Flutura Emin,Islam Gjata

1762

Ferdinant Riza Dervishi

1763

Ferit Ymer Bala

1764

Fidahi Rexhep Sharra

1765

Fiqir Osman Sadiku

1766

Fitim GAni Juba etj

1767

Fitimtar Haxhi Kasa

1768

Flamur Fatmir Shega

1769

Flamur Shaqir Ferhati

1770

Florenc Qemal Xibrraku

1771

Flori Asim Duka

1772

Flutura Shaqir Jança etj

1773

Gazmir Gani Ahmati

1774

Genci Elmaz Progmi

1775

Genci Petrit Shinkolla

1776

Genci Aqif Nurja

1777

Gentian Sali Boçi

1778

Gezim Shaban Miraka

1779

Gezim Emin Baha

1780

Gezim Durmish Durmishaj

1781

Gezim Osman Yzeiri

1782

Gezim Mojsi Mustaqja

1783

Gezim Destan Isaku

1784

Gjergji Refik Allkja

1785

Gramoz Musa Dervishi

1786

Guri Qemal Dunga

1787

Hajdar Rustem Bozhiqi

1788

Hajrulla Sadik Sulkja

1789

Halit Hazbi Hyra

1790

Halit Jani Korra

1791

Halit Xhemal Kiçi

1792

Halit Selim Gjeli

1793

Hamide,Albert Banushi,Xhemali Damarku

1794

Hamit Tahir Duraku

1795

Hamza Hamza Lamçja

1796

Harallamb Jovan Dimitresku

1797

Harun Osman Balla

1798

Hasan Ramazan Brahja

1799

Haxhi Bajram Dyrma

1800

Hidajet Zyhni Koni

1801

Hyqmet Ali Hidri

1802

Hyqmet Ibrahim Paja

1803

Hyqmet Hazis Cani

1804

Hysen Haki Dehima

1805

Hysni Qazim Karaj

1806

Hysni Nuredin Çela

1807

Hysni Sako Fezullahu

1808

Hysni Hamit Liçi

1809

Ibrahim Adem Progmi

1810

Ibrahim Jaho Hoxha etj

1811

Ilir Nuredin Ashiku

1812

Ilir Qani Kanaçi

1813

Ilir Enver Çota

1814

Isa Abaz Koshi

1815

Ismail Idriz Liçi

1816

Isuf Ibrahim Dine

1817

Isuf Riza Lleshi

1818

Izmir Elmaz Nexha

1819

Jani Isuf Mekshi

1820

Jonuz Nexhip Faqolli

1821

Jorgji Robert Mema

1822

Josif Thoma Stasa

1823

Kadri Halim Ozuni

1824

Kapedan Caush Qosja

1825

Kastroit Isuf Mekshi

1826

Kongres Qazim Lluca

1827

Kosta Shefki Karaj

1828

Kosta Qani Lleshi

1829

Kostandin Thanas Oga

1830

Kristaq Tasi Pllumbi

1831

Kristina,Ornela Sulejman,Andon Mara

1832

Kudret Veip Bica etj

1833

Kudret Dilaver Sula

1834

Kujtim Brahim Musaj

1835

Kujtim Emin Bakalli

1836

Latif Ramazan Roçi

1837

Laurand Merdin Hysa

1838

Lavdim Shkelqim Musaj

1839

Lavdimir Seit Raga

1840

Lefter Ali Shahinaj

1841

Lefter Xhemal Çollaku

1842

Leonard Robert Merdani

1843

Lije Ibrahim Pisha

1844

Luan Viktor Shaka

1845

Luan Pasho Ibra

1846

Luan Shyqyri Ibrushi

1847

Luan Nevruz Debrova

1848

Luan Qerim Hamati

1849

Luan Sheremet Rrançi

1850

Luan Tomorr Kullolli

1851

Luftar Ferdinant Kokunja

1852

Luftar Xhemal Elezi

1853

Lulzim Rrapush Fyshku

1854

Lulzim Tahir Rreshka

1855

Lutfi Abdulla Lala

1856

Madrit Haziz Biçaku

1857

Maim Musa Rrushi

1858

Majlinda,Agron Fehmi,Ramazan Çapia

1859

Maliq Ali Bosi

1860

Manushaqe Hajdar Dajzmaili

1861

Marenglen Jonuz Baha

1862

Mark Vasil Kushta

1863

Mehdi Xhemal Hysa

1864

Mehmet Jaho Cërriku

1865

Mehmet Ramazan Avdiu

1866

Mehmet Pasho Çili

1867

Mentor Ibrahim Progmi

1868

Mersin Tahir Isaj

1869

Mersin,Astrit Mahmut,Mersin Rizvani

1870

Mexhit Shaban Rira

1871

Miftar Kadri Zili

1872

Miri Shaban Qosja

1873

Mit – Hat,Osman Elmaz Daja etj

1874

Muhamet Hajrulla Limani

1875

Muhamet Ali Terzu

1876

Muhamet Halit Xhemalollari

1877

Muharrem Veli Shylla

1878

Muharrem Sherif Brahja

1879

Muharrem Aqif Luta

1880

Muharrem,Altin Sali,Muharrem Gjevori

1881

Musa Kurt Kurti

1882

Musa Qerim Çala

1883

Mustafa,Besnik Ymer,Mustafa Zerellari

1884

Myftar Jonuz Koja

1885

Myslim Ibrahim Hasa

1886

Naim Emin Leksi

1887

Nazmi Ramazan Sulkja

1888

Nazmi Muharrem Latifi

1889

Nazmi Halit Idrizi

1890

Nazmi Riza Xhika

1891

Nazmije Sali Calja

1892

Ndricim Gani Hoxha

1893

Ndricim Ibrahim Duraku

1894

Ndriçim Salih Koçi

1895

Nebi Xhaferr Luli

1896

Neim Mehmet Mustafai

1897

Neim Veli Kasa

1898

Nevit Mustafa Duka

1899

Nevrus,Vangjel Zane,Nevrus Feçanji

1900

Nevruz Muharrem Ahmeti

1901

Nevruz Dalip Sallja

1902

Nevruz,Hançe Idriz,Teli Hakbajrami

1903

Nexhip Qamil Muça

1904

Nexhmije Abaz Disha

1905

Nezir Nebi Tabaku

1906

Niko Shefqet Paja

1907

Niko Shefki Karaj

1908

Nikoll Mark Shimplaku

1909

Nikollaq Robert Mema

1910

Osman Haxhi Filja

1911

Osman,Shkelqim Mali,Osman Zuma

1912

Pellumb Faik Plaka

1913

Perparim Shefqet Kamami

1914

Perparim Halit Gjini

1915

Perparim Jonuz Gega

1916

Perparim Daut Hallidri

1917

Petrit Nazmi Çela

1918

Petrit Kostandin Gjini

1919

Qamil Murat Mimini

1920

Qemal Sheme Bezati

1921

Qemal Sefer Liçi

1922

Qemal Liman Vllahi

1923

Qemal Bajram Xhika

1924

Qerim Abaz Baça

1925

Rakip Qemal Hana

1926

Rakip Adem Bogdani

1927

Ramazan Dalip Kasa

1928

Ramazan Sali Duraku

1929

Ramazan Shefqet Bardhi

1930

Ramazan Fahri Berisha

1931

Ramazan Sefedin Bogdani

1932

Ramis Latif Baha

1933

Ramis Yzeir Ruçi

1934

Ramzan Ceni Tafa

1935

Razim Shahin Sharku

1936

Redin Shkelqim Lumarku

1937

Refat Sabri Refati

1938

Refat Ibrahim Balla

1939

Refat Veis Sallja

1940

Refat Qazim Tata

1941

Reshat Shyqyri Mehilli

1942

Rexhep Selim Gjini

1943

Rezart Mahir Ceka

1944

Rifat Ajas Dautaj

1945

Rifat Maliq Elmazi

1946

Rita Fadil Ruçi

1947

Riza Sherif Gjolena etj

1948

Ruzhdi Pasho Sallja

1949

Sabri Mehmet Musaj

1950

Sadik Ramadan Gjini

1951

Saimir Ymer Qevani

1952

Sali Rushan Guzi

1953

Sali Idris Plaka

1954

Sami Riza Kazazi

1955

Sefer Beqo Asllani etj

1956

Sefer Mesut Jançari

1957

Selim Aqif Hoxha

1958

Selman,Ilir Alush,Sabri Ozuni,Çota

1959

Serafin Robert Mema

1960

Shaban Mesut Xibrraku

1961

Shaben Ismail Lopari (Sina)

1962

Shaqir Myftar Pepa

1963

Shefqet Dervish Zani

1964

Shefqet Nezir Kenga

1965

Shefqet Nezir Kenga

1966

Shefqet Shyqyri Sina

1967

Sherif Muharrem Leka

1968

Sherif Tahir Hysa

1969

Sherif Shefqet Gjini

1970

Shkelqesa Isuf Mecini

1971

Shkelqim Zylyf Xibrraku

1972

Shkelqim Halim Ozuni

1973

Shkelqim Rakip Alla

1974

Shpetim Mehdi Hoxha

1975

Shpetim Qemal Musta

1976

Shpetim Nazmi Balashi

1977

Shpetim Selim Kullolli

1978

Skender Sali Deda

1979

Skender Sabri Demiri

1980

Skender Rakip Duraku

1981

Skender Sherif Çollaku

1982

Sotir Sabri Alimeta

1983

Spiro Qazim Marko

1984

Spiro Vasil Çyço

1985

Stefan Kostandin Berdufi

1986

Sulejman Hekuran Kapllani

1987

Sulejman Pellumb Gega

1988

Sulejman Mehdi Hoxha

1989

Syrja Sefedin Mançka

1990

Tafil Hysni Hakbajrami

1991

Tajar Qemal Qevani

1992

Tajar Islam Kasa

1993

Tomorr Jorgji Topuzi

1994

Tomorr Ali Allkja

1995

Tomorr Sali Koleci

1996

Tomorr Lefi Merdani

1997

Vait Hamdi Hasa

1998

Vathi Sulejman Kasa

1999

Veiz Haxhi Xhika

2000

Veli Haki Dehima

2001

Veli Dalip Çapja

2002

Venemin Anastas Shati

2003

Venemin Kristo Ranxha

2004

Vera Osman Raga

2005

Viktor Tahir Ahmati

2006

Vladimir Ramazan Dunga

2007

Vladimir Pandeli Tavanxhiu

2008

Vladimir Sherif Paja

2009

Vladimir Nebi Duro

2010

Xhaferr Pasho Alla

2011

Xhaferr Gani Fezullahu

2012

Xhamia Gjergjan

2013

Xhelal Kamber Baha

2014

Xhelal Haki Haxhillari

2015

Xhemal Jonuz Plakaxhiu

2016

Xhemali Rexhep Dajzmaili

2017

Xhevahir Abaz Belba

2018

Xhevahir Kadri Deliu

2019

Xhevahir Aqif Budani

2020

Xhevat Dilaver Llojku

2021

Xhevdet Ali Muça

2022

Xhevdet Sali Belba

2023

Xhevit Selim Gjini

2024

Xhevit Shyqyri Bullari

2025

Xhezmi Bedri Dunga

2026

Ylli Ismail Cani

2027

Ylli Shefqet Belba

2028

Ymer Hyqmet Baha

2029

Zabit Dalip Sallja

2030

Zamir Ferdinant Kokunja

2031

Zamir Rrahman Sulo

2032

Zarif Dane Miraka

2033

Zeqo Ferik Toska

2034

Zija Fadil Meta

2035

Zinie Nazif Hana